nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022
dodane 15.06.2017 16:00

Tak trzymaj...

Zbieram pocztówki, znaczki, maskotki, lubię grać w puzzle online, układać krzyżówki i sudoku, a wszyscy się śmieją, że to infantylne i lepsze są gry rozwalanki. Zbieram jeszcze autografy i karty z piłkarzami, czytam wszystko o skokach narciarskich, o olimpiadzie, uczę się migania i brajla sama z siebie - kocham to i to robię. Inna

To jest właśnie najgorsza wada nastolatków, że chcą aby wszyscy byli tacy sami, pod każdym względem- moda, muzyka, zachowanie, pasje, To wymaganie wynika ze strachu przed wyróżnieniem się z grupy. Pewnie, że Ci przykro, ale takie zachowania miną. To nastolatki są takie, że wyśmiewają inność. Bo to ich niepokoi, tego się boją. Twoi rówieśnicy cieszą się, że oni są jak inni, a Ty się wyróżniasz, więc mogą dokuczać i wyśmiewać. Moja rada jest prosta: zbieraj, co chcesz, graj, w co chcesz i noś dumnie podniesioną głowę. Gdy się z Ciebie śmieją, to Ty też się śmiej, mów, że Ciebie śmieszą i nudzą ich gry.
Powiedz mniej więcej tak:
- nie bądźcie dziecinni, pozwólcie, bym robiła to, na co mam ochotę, co to was obchodzi
- współczesna młodzież powinna być tolerancyjna, więc bądźcie tacy wobec mnie
- was bawią wasze gry, mnie moje, szanujmy się wzajemnie
Możesz też nie odzywać się na ten temat, bo przecież wiesz, że racja jest po Twojej stronie! Nie obrażaj się, bądź koleżeńska a interesuj się tym, czym chcesz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione