nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 27.05.2017 16:00

Utrata przyjaciółki

Ostatnio straciłam przyjaciółkę. Najlepszą przyjaciółkę. Znamy się od dawna. Ale pewnego dnia przestała mnie zauważać. Dołączyła do grona popularnych. Obiecała mi, że zaprosi mnie do siebie. Zaprosiła tamte. Mnie "wyrzuciła na bruk". Płakałam cały dzień. Kolejnego dnia też. Smutno mi. Bardzo. A miałyśmy być przyjaciółkami do końca życia. Szóstoklasistka.

Szybko otrzyj łzy. Okazało się, przyjaciółka ma słaby charakter, myśli głównie o sobie i swojej pozycji w klasie. Wzrusz ramionami i pomyśl, że to ona straciła, bo zaprzeczyła Waszym zasadom, idei przyjaźń, zachowała się podle i chyba nie czuje się z tym najlepiej. Już wiesz, że to jest dziewczyna gotowa poświęcić wiele, byle być akceptowaną przez osoby popularne w klasie. Na przerwach w podchodź do innych dziewczyn. Nie daj się zwariować pojęciu popularności. Spędzaj przerwy z mniej popularnymi, a przecież równie wartościowymi osobami, dbaj, by było sympatycznie. Nie obgadujcie tamtych, nie rozmawiajcie o nich, nie zwracajcie na nie uwagi i absolutnie nie czujcie się gorsze. A do szkolnych przyjaźni podchodź bez nadmiernych emocji. Po prostu jesteście w trudnym wieku, ale to minie, chociaż nie tak szybko. Wybacz przyjaciółce jej zachowanie, nie chowaj w sercu urazy, ciesz się każdym drobiazgiem.

 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione