nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 23.05.2017 16:00

Różne charaktery

Mam dwie kuzynki, które są młodsze ode mnie. Od pewnego czasu raczej się nie widzimy. Jakiś czas temu jedna z nich zaczęła wstawiać na portal społecznościowy obraźliwe, a zarazem nie jej zdjęcia, co jest łamaniem regulaminu. Próbowałam jej grzecznie zwrócić uwagę. Wówczas ona i jej koleżanki zaczęły mnie obrażać i wyzywać od najgorszych. Wiem, że są z nią spore problemy, rodzina nie daje rady. Nie chcę się z nią kłócić, ani blokować jej konta, bo i tak nic z tego nie wyniknie. Jednak żal mi jej siostry, która jest jej przeciwieństwem i aż serce mi się kraje, jak ta starsza kuzynka odnosi się do niej! Zmartwiona kuzynka

Takich osób jak kuzynka nie wychowasz Ty, niewiele starsza. Skoro rodzina sobie z nią nie radzi, to Ty nie masz szans. Natomiast jeśli rodzina jest w porządku, to są wielkie szanse na to, że ona wyrośnie z takiego zachowania. Ale to może jeszcze potrwać.
Nie szukaj z nią żadnego kontaktu, nie odpowiadaj, nie pouczaj. Jeśli nadal będzie Cię obrażała, to jednak pomyśl o zablokowaniu jej. Ale poczekaj.
Natomiast jej młodszej siostrze pomożesz, jeśli będziesz z nią w kontakcie internetowym, bo zrozumiałam, że osobiście się nie spotykacie. Niech ta młodsza kuzynka czuje, że
ją lubisz, że interesujesz się jej sprawami. Ale uwaga- nie pisz z nią na temat siostry. Jeśli by ona się żaliła, to jej współczuj, ale niczego nie doradzaj, najwyżej cierpliwość. Ty tej młodszej pokaż, że świat jest piękny, wokół tyle dobra, że nie trzeba się skupiać na siostrze. Żartujcie sobie, wymieniajcie się ciekawymi sprawami, skupiajcie się na dobrych wiadomościach, nie obgadujcie jej siostry, niech ona powoli dojrzeje i zmądrzeje.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..