nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 17.05.2017 16:00

Dziecinne obrażanie

Na początku roku udało mi się nawiązać kontakty z dwoma fajnymi dziewczynami. Po połowie roku przyszłam do jednej z nich na noc. Później usiadłam obok innej w kinie i się obraziły. Kiedy ona przyszła- też się nie wiadomo o co obraziła. Okazało się, że nie rozmawia ze mną, bo ta druga jej nie pozwala. Następnie znowu mnie lubiły i będziemy razem występować. Jednak jak przyszły do mnie poćwiczyć, głównie grały na telefonach. Nie wiem czy warto się z nimi kolegować. Czwartoklasistka

Niech one obie będą Twoimi koleżankami. Takich koleżanek warto mieć bardzo dużo. Niestety, już wchodzą w wiek dojrzewania i stają się strasznie egoistyczne, pełne pretensji, obrażone, chęci manipulowania innymi. Teraz ważne, byś na takie ich zachowania reagowała śmiechem, ale nie złośliwym. Mów na przykład: "no chyba się nie obraziłaś, nie jesteś dzieckiem" albo "bądźmy dojrzałe, nie obrażajmy się."
Nie obrażaj się na nie, nie zrywaj kontaktów, bo takie głupiutkie zachowanie się skończy i kiedyś będą miłe. Lecz Ty otwórz szeroko oczy i przyglądaj się innym dziewczynom. Staraj się też nowe dziewczyny poznawać. Bo w końcu trafisz na takie, z którymi złapiesz dobry kontakt. Tamte są, jakie są. Mają wady, ale wiadomo, że każdy je ma. Podejrzewam, że jesteś bardzo kulturalną, przemiłą dziewczyną, a te koleżanki są nieco rozpieszczone, egoistyczne. To minie, nie zrywaj kontaktu. Warto stworzyć wielką grupę. Nic w tym złego, że z jedną się dobrze uczy, z inną wygłupia, z inną prowadzi poważne rozmowy, a z inną niezbyt mądre, ale też potrzebne.
Nie przejmuj się zachowaniem tych koleżanek, wyśmiewaj ich obrażanie, ogólnie wprowadzaj do Waszych kontaktów więcej humoru.
Czasami je przywołaj do porządku, a jeśli to zrobisz na wesoło, może to przyjmą.
Wiem, że to wszystko nie jest takie proste, ale życzę powodzenia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..