nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 27.04.2017 16:00

Ustalcie zasady

Tata grozi, że zabierze mi telefon. A ja tylko muszę pozałatwiać sprawy. Nie wytrzymam tego dłużej, myślę nad samobójstwem. Czwartoklasistka

Uważaj, bo wchodzisz w wiek dojrzewania, gdy bardzo trudno zapanować nad emocjami. Każda trudność wydaje się straszliwa i tragiczna. Nieporozumienia z rodzicami będą trwały kilka lat i musisz się do tego przygotować, by nie tragizować. Znasz swojego tatę. On Cię kocha i bardzo mu na Tobie zależy i bardzo się o Ciebie martwi. Tata uważa, że jesteś uzależniona od telefonu i dlatego tak Ci grozi. Pomyśl, skąd takie ostrzeżenie. I spokojnie pomyśl, co zrobić, by taka kara Cię nie spotkała. Tata jest za Ciebie odpowiedzialny, a Twoje zachowanie wskazuje na uzależnienie od telefonu. Przeproś tatę, poproś, byście razem mogli ustalić zasady korzystania z telefonu. I wyrzuć jak najdalej myśli o samobójstwie. Życie to cenny dar. Nikt nie ma prawa samemu sobie go odbierać. Trzeba się cieszyć każdym drobiazgiem, widzieć promyki radości. Porozmawiaj ze swoim tatą, powiedz, by Ci pomógł rozwiązać ten problem, ale na spokojnie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione