nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 18.04.2017 16:00

Przykra sprawa

Moja najlepsza przyjaciółka i ja nie lubimy naszej koleżanki z klasy. Ona ciągle kłamie, wymyśla głupoty, przezywa, źle się uczy przez swoje lenistwo i jest niemiła, dlatego nie ma przyjaciół. Ostatnio przyczepiła się do mojej przyjaciółki i cały czas za nami łazi. To działa na nerwy, tym bardziej, że kilka tygodni temu wyciągnęłyśmy do niej pomocną dłoń, ale zostałyśmy wyzwane, powiedziała wtedy mi, że odbierze mi przyjaciółkę. Jak mamy się jej pozbyć? Przyjaciółka nie potrafi ostro zareagować, ale ma jej naprawdę dosyć. Zażenowana

Sytuacja jest trudna i niemiła. Myślę, że przede wszystkim trzeba do niej mówić bardzo spokojnie i bardzo krótko i konkretnie. Absolutnie nie należy jej obrażać, poniżać, szydzić. Kulturalnie, spokojnie, ale też stanowczo proście, by zostawiła Was same.
Czyli gdy ona za Wami idzie, to Ty lub koleżanka powiedzcie coś w stylu:
- bardzo cię prosimy, byś za nami nie chodziła.
- chcemy być chwilkę same, mamy ważne sprawy do omówienia, próbuj nas zrozumieć
- przepraszamy, ale zostaw nas same
Jeśli przyjaciółka jest wrażliwa i delikatna, to Ty weź na siebie to przykre zadanie. Ale ważne, byś zawsze mówiła w liczbie mnogiej. Jednocześnie raz jeszcze przemyślcie jej sytuację, bo podejrzewam, że agresja tej dziewczyny wynika z jej problemów, nie radzi sobie ani z nauką, ani z relacjami. Może szkolny pedagog lub wychowawczyni mogłyby jej pomóc przezwyciężyć trudności? Może wyciągając do niej dłoń, pokazywałyście nieświadomie współczucie, nie traktowałyście jej jak innych? Może ona ma poważne problemy rodzinne i w szkole odreagowuje stresy? Proście dorosłych o pomoc w jej sprawie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione