nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 16.04.2017 16:00

Naśladowanie

Mam koleżankę, która „zakochuje się” w chłopaku, do którego jedna z nas coś czuje. Już z nią o tym rozmawiałyśmy, ale to nic nie dało. Znowu jest „zakochana”, już się nie da słuchać, bo wpadła wręcz w obsesję na temat chłopaka, który spodobał się innej koleżance. Dlaczego tak robi? Gimnazjalistka

Zachowanie tej dziewczyny świadczy o wielkiej niedojrzałości. Zachowuje się jak młodsza nastolatka. Czyli obserwuje, która w kim się kocha i zakochuje w tym samym chłopaku. Tłumaczenie jej tego raczej nie pomoże. Bo ona nad tym nie panuje. Po prostu trzeba ten jej trudny i męczący okres przeczekać./
Bardzo wielu nastolatkom brakuje samodzielności. Ubierają się jak inni, lubią tę muzykę, co inni, a nawet kochają tych, co inni. Przeanalizuj, czy ona ma swoje zdanie w różnych dziedzinach. Czy odważy się odczuć, że podoba jej się coś, co się innym nie podoba. Troszkę jej pomożesz, jeśli czasami będziesz głośno analizowała np, urodę, charakter, zachowanie chłopaków, dziewczyn, aktorów, piosenkarzy i o kim jeszcze rozmawiacie. Pokazujcie jej, że można mieć inne zdanie. Że ślepe naśladowanie innych dowodzi braku dojrzałości i jest dziecinne.
Naukowcy zbadali, że gdy w grupie nastolatek jedna zemdleje, to w ciągu kilkunastu minut zemdleje jeszcze kilka. Jeśli w grupie jedna zetnie włosy, po jakimś czasie zrobią kolejne. Jeśli będziesz jej tego chłopaka wybijała z głowy, to ona się uprze, uzna Cię za wroga. W inny sposób pokazuj, że jeden ma super charakter, inny jest przystojny, ale niezbyt mądry, inny jest sympatyczny, ale jeszcze dziecinny. Możesz jej też zamieszać trochę w głowie i głośno mów., że chyba zakochujesz się w jednym. Po dwóch dniach powiedz, że jednak nie, że wolisz drugiego, a potem, że trzeci jest świetny. Tak jej pomożecie dorosnąć, chociaż trochę. Pamiętaj, że to nie jej wina, to się samo dzieje, jakby poza jej wolą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione