nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 30.03.2017 16:00

Odsunięta przyjaciółka

Siedzę z nią w ławce od lat, bardzo ją lubię, ale w szkole ona teraz przebywa z kolegą. Wymyślili w swojej wyobraźni zabawę, a kiedy ja się koło nich kręcę, mówią, żebym sobie poszła. Tymczasem nie ma nikogo, z kim bym się dogadała. Moja klasa jest dziwna, bo nikt kiedy odbijam piłkę sama, nie podejdzie i nie powie, że mógłby ze mną zagrać. Muszę wyjść z inicjatywą. Co ja mam robić? Samotna

Obawiam się, że koleżanka jeszcze przez pewien czas nie zostawi kolegi, bo on jej imponuje, czują się bardzo ważni, łączy ich pasja. Pewnie po lekcjach oni nie mogą się spotykać, dlatego wykorzystują czas szkolny. Wydaje mi się, że klasa nie jest dziwna. Po prostu tak to bywa, że rówieśnicy nie zajmą się osobą samotną, to Ty musisz szukać towarzystwa. A jesteś wybredna, bo raczej nikt Ci nie odpowiada. Kombinuj, jak spędzać przerwy, szukaj ciekawych osób nawet poza klasą. Idź do biblioteki, rozmawiaj z dziewczynami z innych klas, szukaj sobie zajęcia na czas przerw. Czasami po prostu spaceruj po szkole szybkim krokiem, rozsyłaj uśmiechy, mów cześć, no i szukaj takich koleżanek, z którymi będziesz się w miarę dogadywała. A póki co nie przejmuj się tym, że nikt w klasie do Ciebie nie podejdzie, tylko sama zapraszaj do ławki, do gry w piłkę itp. Nie jest to proste, ale potrzebne, byś zdobyła nowe koleżanki. Liczę też na to, że przyjaciółka za jakiś czasz zacznie znowu spędzać z Tobą przerwy.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione