nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

PAP / Gabriela Szulik

dodane 14.03.2017 16:08

Pociągiem retro na wakacje

W sezonie turystycznym na najpiękniejszych trasach Małopolski pojawią się pociągi, których najmłodsi wcale nie znają.

Zdecydowano, że od kwietnia do grudnia 2017 r. odbędą się 42 przejazdy retro-pociagami.

Organizuje je Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce.

W tym roku zabytkowe pociągi pojawią się na najpiękniejszych trasach kolejowych Małopolski, w tym na odcinka ponad 130-letniej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Ponad 70-kilometrów tej linii biegnie z Chabówki do Nowego Sącza. Ta trasa uznawany jest za jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Polsce i w Europie.

Na pokładzie pociągów jak i podczas postojów na stacjach kolejowych czeka na turystów mnóstwo atrakcji: pikniki peronowe, występy zespołów muzycznych, stoiska kulinarne, czy rekonstrukcje historyczne.

W pociągach towarzyszyć będą podróżnym aktorzy przebrani w stroje podróżnych z minionych epok. Oczywiście nie zabraknie też dyżurnego ruchu z zielonym lizakiem w ręku, który będzie pozwalał odjeżdżać pociągom z poszczególnych stacji.

Pociągi będą m.in kursować trasach: Nowy Sącz – Piwniczna; Kraków – Wieliczka; Chabówka – Mszana Dolna. Po raz pierwszy zabytkowy pociąg pojedzie do Tarnowa trasą Doliną Białej przez Ciężkowice, Gromnik i Tuchów. Zawita też do Muszyny, Krynicy-Zdroju, Gorlic, Biecza, Wadowic, Żywica czy Zakopanego.

Szczegółowy harmonogram przejazdów i rezerwacja biletów

www.kolejegalicyjskie.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 12:35
  łączna liczba komentarzy: 98
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26