nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 22.03.2017 16:00

Zbyt wulgani

Denerwują mnie rówieśnicy w klasie. Są wulgarni, interesują się tylko głupotami, niczego nie uszanują. Źle się czuję w tej klasie. Gimnazjalistka

To są trudne sprawy, bo nie należy nigdy potępiać osób, tylko złe zachowania. Rozumiem, że męczy Cię ich język i ich tematy. Ale jestem pewna, że w środku to są dobrzy ludzie, mający piękne marzenia. Nie powiedzą o tym nikomu, w klasie udają luzaków. Czasami dowcipnie zwróć uwagę, że mają ubogi język i jednotematyczne zainteresowania, ale na wesoło, lekko złośliwie, bez grozy, bo oni nie są źli.
Szukaj odpowiednich koleżanek w parafii, może w grupie Dzieci Maryi, może jest oaza, może schola. Może tam spotkasz koleżanki o podobnym zachowaniu. A w klasie odzywaj się do rówieśników, nie odsuwaj się od nich, ale swoim zachowaniem pokazuj, że nie każdy musi być wulgarny i poruszać takie tematy. Wiem, że to bardzo trudne, bo oni się w najbliższym czasie nie zmienią Dopiero za ok. 2 lata. Wytrzymaj jakoś i szukaj osób o podobnych poglądach i wartościach.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..