nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.03.2017 16:00

Zbyt wulgani

Denerwują mnie rówieśnicy w klasie. Są wulgarni, interesują się tylko głupotami, niczego nie uszanują. Źle się czuję w tej klasie. Gimnazjalistka

To są trudne sprawy, bo nie należy nigdy potępiać osób, tylko złe zachowania. Rozumiem, że męczy Cię ich język i ich tematy. Ale jestem pewna, że w środku to są dobrzy ludzie, mający piękne marzenia. Nie powiedzą o tym nikomu, w klasie udają luzaków. Czasami dowcipnie zwróć uwagę, że mają ubogi język i jednotematyczne zainteresowania, ale na wesoło, lekko złośliwie, bez grozy, bo oni nie są źli.
Szukaj odpowiednich koleżanek w parafii, może w grupie Dzieci Maryi, może jest oaza, może schola. Może tam spotkasz koleżanki o podobnym zachowaniu. A w klasie odzywaj się do rówieśników, nie odsuwaj się od nich, ale swoim zachowaniem pokazuj, że nie każdy musi być wulgarny i poruszać takie tematy. Wiem, że to bardzo trudne, bo oni się w najbliższym czasie nie zmienią Dopiero za ok. 2 lata. Wytrzymaj jakoś i szukaj osób o podobnych poglądach i wartościach.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione