nasze media MGN 05/2024
dodane 19.03.2017 15:45

Denerwujący młodszy brat

Rodzice widzą tylko moje złe zachowania, a młodszemu bratu wolno wszystko. To on mnie zaczepia, denerwuje, a potem biegnie na skargę. Tylko ja dostaję kary, mam tego dosyć. Pokrzywdzona siostra

Nieporozumienia między rodzeństwem należą do życia. One uczą potem mądrych zachowań w dorosłym życiu. Będziesz odporna na trudności, a wrażliwe jedynaczki mogą się szybko załamywać.
Podejrzewam, że rodzice są zmęczeni i łatwiej im upominać starszą, a brat jest dla nich ciągle maluchem i nie widzą, że to spryciarz, który Ci dokucza. Zasada jest taka, że bardzo trudno przekonać dorosłych do zmian. Brat wyczuł, że jest bezkarny, więc też nie będzie chciał zmiany. Tylko Ty możesz kombinować, jak zmienić Wasze relacje.
1. Zrób z wroga przyjaciela. Chwal go, czasami wyraź podziw, że coś umie, pokazuj mu coś ciekawego, nie traktuj z góry.
2. Gdy znowu zacznie przezywać czy coś innego, rób zdziwioną minę i pytaj, co mu to daje, że przecież lepiej, jeśli rodzeństwo trzyma się razem.
3. Zacznij go traktować, jakby był prawie Twoim rówieśnikiem, czyli pytaj o radę, wołaj do czegoś ciekawego itd. Początki będą trudne, ale naprawdę warto, przekonaj się o tym.
4.Przestań na niego skarżyć. Gdy zrobi coś dobrego, chwal, a gdy znowu dokuczy, to nie złość się, tylko mów, że rodzeństwo powinno trzymać się razem, że tylko małe dzieci kablują.
5. Zaproś go do wspólnego działania. Może przygotujecie razem jakiś posiłek, coś posprzątacie, urządzicie wieczór gier planszowych

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..