nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 19.03.2017 15:45

Denerwujący młodszy brat

Rodzice widzą tylko moje złe zachowania, a młodszemu bratu wolno wszystko. To on mnie zaczepia, denerwuje, a potem biegnie na skargę. Tylko ja dostaję kary, mam tego dosyć. Pokrzywdzona siostra

Nieporozumienia między rodzeństwem należą do życia. One uczą potem mądrych zachowań w dorosłym życiu. Będziesz odporna na trudności, a wrażliwe jedynaczki mogą się szybko załamywać.
Podejrzewam, że rodzice są zmęczeni i łatwiej im upominać starszą, a brat jest dla nich ciągle maluchem i nie widzą, że to spryciarz, który Ci dokucza. Zasada jest taka, że bardzo trudno przekonać dorosłych do zmian. Brat wyczuł, że jest bezkarny, więc też nie będzie chciał zmiany. Tylko Ty możesz kombinować, jak zmienić Wasze relacje.
1. Zrób z wroga przyjaciela. Chwal go, czasami wyraź podziw, że coś umie, pokazuj mu coś ciekawego, nie traktuj z góry.
2. Gdy znowu zacznie przezywać czy coś innego, rób zdziwioną minę i pytaj, co mu to daje, że przecież lepiej, jeśli rodzeństwo trzyma się razem.
3. Zacznij go traktować, jakby był prawie Twoim rówieśnikiem, czyli pytaj o radę, wołaj do czegoś ciekawego itd. Początki będą trudne, ale naprawdę warto, przekonaj się o tym.
4.Przestań na niego skarżyć. Gdy zrobi coś dobrego, chwal, a gdy znowu dokuczy, to nie złość się, tylko mów, że rodzeństwo powinno trzymać się razem, że tylko małe dzieci kablują.
5. Zaproś go do wspólnego działania. Może przygotujecie razem jakiś posiłek, coś posprzątacie, urządzicie wieczór gier planszowych

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

« 1 »
oceń artykuł
 • piotr
  19.03.2017 21:57
  Chłopaki z 3d mi dokuczają a jak nie zwracam uwagi to zakładają mi a głowę śmietnik i przezywają mnie żulem śmietnikowym a jak powiem to Pani nie zwraca uwagi a na korytarzu nikt nie dyżuruje a jak komuś innemu to mówie to też niezwracają uwagi co mam zrobić ?😢
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10