nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 18.03.2017 16:00

Nie musisz być wylewna

Uczę się dobrze, mam kilka dobrych koleżanek. Lubię rysować i uprawiam sport, regularnie trenuję. Niedawno przyznałam się, że nie mówię nikomu o tym, co czuję i co jest dla mnie ważne. Usłyszałam, że mogę stać się odludkiem i przestać komunikować się z ludźmi. 12-latka

Moim zdaniem nie jest tak źle, gdyż masz swoje sposoby wyrażania emocji i uczuć. Nie wszyscy są wylewni, nie wszyscy mówią, co czują i myślą. Są też potrzebne osoby do słuchania.
Najważniejsze, że masz kilka koleżanek. Umawiaj się z nimi, spotykajcie się czasami poza szkołą, możesz za zgodą rodziców zapraszać je do siebie i zorganizować ciekawe spotkania. Nie musisz się zwierzać, ale po prostu stój z nimi na przerwach, słuchaj ich rozmów, dodaj zawsze coś od siebie i miej oczy otwarte. Pokaż, że widzisz i smutek, i radość i złość. Pytaj zawsze, co się stało, czy możesz pomóc lub czy możesz się też pośmiać.
Jeśli lubisz rysować, to jest Twój sposób wyrażania uczuć i emocji. Dlatego rysuj jak najwięcej.
Ważne, jaki sport uprawiasz. Czy coś indywidualnego, czy grupowego. Ale i tak treningi to kontakty z rówieśnikami. Odzywaj się do dziewczyn, pytaj, słuchaj, bo nie będziesz odludkiem, jeśli nie będziesz chciała. Niektórzy popisują się, że mają mnóstwo znajomych na portalach, ale tak naprawdę są samotni.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione