nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 13.03.2017 16:00

Ty sobą rządzisz

Mam wrażenie ze jestem uzależniony od fejsa. Zagaduję wszystkich na fb, a jak usiądę, to mogę siedzieć 2 godziny, a potem wyrzuty sumienia, że tak długo siedziałem. Co zrobić? Może wykasować konto? Nastolatek

Zrób sobie mocne postanowienie, że koniec z traceniem czasu i z głupim zagadywaniem ludzi. To nie są żadne znajomości, to jest zupełnie sztuczny świat. Od najdawniejszych czasów młodzi i wartościowi ludzie walczyli o mocny charakter. Rycerze ćwiczyli nie tylko sprawność fizyczną, ale też siłę psychiczną, odmawianie sobie czegoś, by się wzmocnić psychicznie. Czytałam wiele o młodzieży z pokolenia wojennego, zresztą, wielu znałam jako starsze już osoby. Oni właśnie pracowali nad charakterem w młodości. Teraz to nie jest modne i może dlatego tyle problemów, załamań, słabości. Więc jak dawni rycerze daj sobie zakaz tracenia czasu, sam sobie narzuć reguły korzystania z fb. Pisała do mnie dziewczyna, która miała rekordową liczbę znajomych, aż zrozumiała, że to sztuczne. Wyczyściła konto, zlikwidowała zdjęcia, kontakty, przestała pisać. Poczuła się wolna, a teraz fb służy jej do spraw szkolnych i szybkiej komunikacji. Znajomych ma się w realu. Znajdziesz MOC, bo "Pan jest MOCĄ swojego ludu". Poczujesz się fantastycznie, jeśli zapanujesz nad sobą. A ponieważ może to być trudne, więc może daj sobie zakaz od poniedziałku do piątku, a weekendy może sam nie będziesz miał ochoty na stratę czasu? Zbliża się wiosna, lepiej siąść na rower, urządzić ciekawą wyprawę samemu lub z kolegami.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione