nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 03.03.2017 16:00

Gdy siostra ma problem

Wiem, że chłopak mojej siostry, z którym już raz zerwała, nie traktuje jej dobrze, lekceważy, zachowuje się okropnie. Tłumaczę jej, że ich chodzenie nie ma sensu, ale nie potrafię jej przekonać. Co jeszcze mogę zrobić. Bo nawet podejrzewam, że on spotyka się z inną, że mu na mojej siostrze wcale nie zależy. Są dorośli, ale mi jej żal, nie chcę, by ją skrzywdził. 16-latka

Niestety, gdy dziewczyna się źle zakocha, to mogą wszyscy dokoła jej tłumaczyć, że podejmuje złą decyzję, a ona nie zmienia decyzji. Oczywiście, mów jej prawdę w oczy i wymieniaj jej wszystkie jego wpadki. Aż się serce kroi, że dziewczyna sama się pakuje w taki związek, bo wszystko wskazuje na to, że nie będzie szczęśliwa. Pokazuj jej różne jego niewłaściwe zachowania, ale nie komentuj, bo sama wyciągnie wnioski.
Możesz też raz jego poprosić na rozmowę i ostrzec, by nie robił sobie zabawy z uczuć Twojej siostry, tylko jasno się określił, jakie ma plany i zachowywał się dojrzale, a nie jak rozkapryszony dzieciak
Niestety, często wszyscy widzę, że związek nie ma sensu, a młodzi są razem. Potem mija czas i bardzo różnie się wszystko układa. Często dogadują się, dochodzą do porozumienia, a czasami nie.
Wniosek- mów siostrze prawdę w oczy, podkreślaj, że tak bardzo życzysz jej szczęścia i boisz się, by on jej nie unieszczęśliwił. Ale powiedz to raz, a potem tylko konkretne nowości. Za każdym razem podkreślaj, że to jej życie, jej decyzje, Ty tylko z wielkiej troski to mówisz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione