nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 24.02.2017 09:30

Księżniczki i książęta

To zdarza się tylko raz w roku. I tylko w Wiedniu… Jak w bajce. Zwykłe dziewczyny stają się księżniczkami, a chłopcy książętami.

Księżniczki i książęta   Przed balem zwykłe dziewczyny zamieniają się w księżniczki PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA Ale bal! Mało powiedziane. Co roku, w czwartek przed środą popielcową, w Operze Wiedeńskiej odbywa się bal. Do stolicy Austrii zjeżdżają się goście z wielu krajów. Panowie zakładają fraki, panie eleganckie suknie. Wspinają się na szczyt elegancji. Bo to wydarzenie to Mount Everest stylu i dobrych manier.

Na otwarcie balu na parkiecie pojawiają się młode damy, nazywane debiutantkami i partnerujący im młodzi kawalerowie. Dziewczyny w wieku od 17 do 24 lat obowiązkowo wpinają we włosy koronę, zakładają też długie białe rękawiczki. No i przede wszystkim odpowiednio wcześniej przygotowują się do tańca.

Księżniczki i książęta   Muszka to element obowiązkowy stroju kawalera PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA Wreszcie wszyscy w pięknych strojach, pięknie  tańczą przy pięknej muzyce w pięknej sali opery. Nic nowego… Tradycja wiedeńskiego balu ma już dwieście lat.

 

 

 

 

 

 

Księżniczki i książęta   Taki bal tylko raz w roku. I tylko w wiedeńskiej operze PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione