nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 17.02.2017 16:00

Poszukiwania

Nie mam i nie miałam chłopaka. Marzę o zakochaniu, o dobrym chłopaku, ale nic się nie dzieje. Gdzie poznać wartościowych chłopaków, bo w klasie koledzy są niedojrzali i wulgarni. 14-latka

14 lat to piękny wiek. Dziewczyna w tym czasie marzy o pięknym uczuciu, ale jej rówieśnik nie bardzo sobie radzi z tym, co się w nim odzywa. Pojawia się tylko ciekawość. Zaczyna się chodzenie, ale to raczej zabawa w chodzenie, wszystkie pary szybko się rozstają. Psychika dziewczyny i chłopaka bardzo się różni i o wiele lepiej, jeśli tylko na siebie zerkają, marzą, próbują nieudolnie nawiązać kontakt. Niestety, pod wpływem kultury masowej chłopcy często stają się wulgarni, a dziewczyny godzą się na dużo, byle mieć chłopaka. A to bez sensu.
Skup się na swoim rozwoju, a w kolegach szukaj koleżeństwa. Bardzo dobrze jest zapisać się gdzieś, gdzie spotykają się chłopcy i dziewczyny. Takie kontakty w grupach- oazy, harcerstwo, sport, muzyka, języki. Ważne, by ciągle poznawać nowe osoby i wtedy zwiększa się szansa, że pewnego dnia pozna się wartościowego i dobrego chłopaka, którego pokocha się z wzajemnością. To naturalne, że gimnazjalistka nie ma chłopaka na poważnie. Najlepiej tworzyć grupę rówieśników, spędzać razem trochę czasu, a iskierki zauroczenie będą tam przelatywały.
Czas tęsknoty i marzeń też jest potrzebny do rozwoju. Bardzo polecam gorącą modlitwę o dobrego chłopaka.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10