nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 14.02.2017 16:00

Odłożyć szukanie przyjaciółki?

Czy jest warto starać się mieć tak jakby ,,pokrewna duszę,''? Kogoś, kto Cię zrozumie, pomoże gdy potrzeba. Czy lepiej zająć się nauką, pracą nad paskiem na świadectwie. A takie problemy zostawiać na za 20 lat? Nastolatka

Rozumiem, że pokrewna dusza to po prostu przyjaciółka. Warto jej szukać, ale nie po to, by ktoś Ciebie rozumiał i pocieszył, ale byś Ty też służyła pomocą. Posiadanie przyjaciółki nie przeszkadza w nauce! Czasami nawet pomaga. Nie należy się tak skupiać na nauce, że nie widzi się rówieśników! Szkoła to czas nauki, ale też czas uczenia się życia w społeczeństwie. I jeśli kto się odsunie od rówieśników, będzie dbał tylko o oceny, a z paska zrobi "bożka" to po jakimś czasie będzie wielki smutek z powodu samotności.
Zaczyna się zawsze od tego, że trzeba dobrze poznać koleżanki, rozmawiać z nimi, czasami też zaprosić do domu, bo wtedy się lepiej poznaje. No i nagle okazuje się, że z kimś się świetnie rozumiemy, że to właśnie "pokrewna dusza".
Pewnie czytałaś Anię z Zielonego Wzgórza, która tak marzyła o przyjaciółce. Jedna drugiej pomaga, wspólnie się bawią, uczą, ale we wszystkim potrzebny jest umiar.
Jeśli ktoś odłoży relacje na za 20 lat, to wtedy będzie już samotnikiem.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione