nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 14.02.2017 16:00

Odłożyć szukanie przyjaciółki?

Czy jest warto starać się mieć tak jakby ,,pokrewna duszę,''? Kogoś, kto Cię zrozumie, pomoże gdy potrzeba. Czy lepiej zająć się nauką, pracą nad paskiem na świadectwie. A takie problemy zostawiać na za 20 lat? Nastolatka

Rozumiem, że pokrewna dusza to po prostu przyjaciółka. Warto jej szukać, ale nie po to, by ktoś Ciebie rozumiał i pocieszył, ale byś Ty też służyła pomocą. Posiadanie przyjaciółki nie przeszkadza w nauce! Czasami nawet pomaga. Nie należy się tak skupiać na nauce, że nie widzi się rówieśników! Szkoła to czas nauki, ale też czas uczenia się życia w społeczeństwie. I jeśli kto się odsunie od rówieśników, będzie dbał tylko o oceny, a z paska zrobi "bożka" to po jakimś czasie będzie wielki smutek z powodu samotności.
Zaczyna się zawsze od tego, że trzeba dobrze poznać koleżanki, rozmawiać z nimi, czasami też zaprosić do domu, bo wtedy się lepiej poznaje. No i nagle okazuje się, że z kimś się świetnie rozumiemy, że to właśnie "pokrewna dusza".
Pewnie czytałaś Anię z Zielonego Wzgórza, która tak marzyła o przyjaciółce. Jedna drugiej pomaga, wspólnie się bawią, uczą, ale we wszystkim potrzebny jest umiar.
Jeśli ktoś odłoży relacje na za 20 lat, to wtedy będzie już samotnikiem.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10