nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 12.02.2017 16:00

Przekonać mamę

Latem znalazłam w Internecie mój wymarzony obóz, ale było za późno, żebym się zapisała. Okazało się, że jest tam również obóz zimowy. Mogłabym pojechać , bo to niedaleko, byłyśmy tam z mamą. Mama uważa, że pierwszy samodzielny wyjazd lepiej mieć latem, bo teraz źle się ubiorę, zmarznę itd. Chyba po prostu się o mnie martwi i myśli, że sobie bez niej nie poradzę. Żeby ją przekonać próbowałam wszystkich metod. Rozmawiałam, pisałam listy, podawałam sensowne argumenty, mogę nawet pokryć część opłaty. Mama ciągle swoje i tracę nadzieję na mój pierwszy wyjazd. 12-latka

Rozumiem Ciebie i rozumiem mamę. Rozszyfrowałaś ją, że się po prostu o Ciebie martwi. Jeszcze kilka razy o ten zimowy obóz zapytaj, ale jak się nie uda, to poproś o pełną obietnicę, że latem będziesz mogła pojechać. Ale dopóki to możliwe, jednak proś. Pięknie w punktach wypisz kolorowo argumenty, nawet daj jakieś swoje zobowiązania, pokazuj, że sama każdego dnia dobierasz sensowne ubrania itd. Myśl, czym możesz mamę przekonać. Mów, że wchodzisz w wiek, gdy coraz ważniejsza będzie samodzielność i odpowiedzialność. Jeśli się jednak nie uda, to mężnie znieś odmowę, bo to też dowód Twojej dojrzałości.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10