nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 05.02.2017 16:00

Jak być śmielszą?

Jak być śmielszą towarzysko i swobodnie rozmawiać w grupie rówieśników ? Co do koleżanek mówić itp. Nie wiem, czy podchodzić do koleżanek, gdy gadają sobie na przerwie? Gimnazjalistka, kl. I

Koniecznie zacznij od tego, by podchodzić do koleżanek. Nawet gdyby któraś zrobiła głupią minę, to Ty udawaj, że tego nie widzisz. Zacznij od przysłuchiwania się, o czym dziewczyny mówią, potakuj, wtrącaj jakieś uwagi, na początku się nie spieraj, raczej pytaj..
Bardzo pilnuj, by mówić rano "cześć", by od rana podchodzić, wykorzystywać każdą okazję, by być blisko dziewczyn. Nie mogę Ci napisać, o czym masz rozmawiać, bo Was nie znam. Ale wiem, że w szkole nie rozmawia się o niczym poważnym, bo przerwy są krótkie, czasu mało, wokół hałas. Najpierw słuchaj, a potem myśl, o co pytać. Zawsze warto pochwalić, że ktoś ma coś nowego, ładnego, zapytaj, gdzie to kupione. Dobrze na początek czymś poczęstować. Czasami zwyczajna paczka paluszków zmienia sytuację, bo wystarczy wyciągnąć paczkę, a zaraz do Ciebie podejdą, Ty częstuj, uśmiechaj się.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..