nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 05.02.2017 16:00

Jak być śmielszą?

Jak być śmielszą towarzysko i swobodnie rozmawiać w grupie rówieśników ? Co do koleżanek mówić itp. Nie wiem, czy podchodzić do koleżanek, gdy gadają sobie na przerwie? Gimnazjalistka, kl. I

Koniecznie zacznij od tego, by podchodzić do koleżanek. Nawet gdyby któraś zrobiła głupią minę, to Ty udawaj, że tego nie widzisz. Zacznij od przysłuchiwania się, o czym dziewczyny mówią, potakuj, wtrącaj jakieś uwagi, na początku się nie spieraj, raczej pytaj..
Bardzo pilnuj, by mówić rano "cześć", by od rana podchodzić, wykorzystywać każdą okazję, by być blisko dziewczyn. Nie mogę Ci napisać, o czym masz rozmawiać, bo Was nie znam. Ale wiem, że w szkole nie rozmawia się o niczym poważnym, bo przerwy są krótkie, czasu mało, wokół hałas. Najpierw słuchaj, a potem myśl, o co pytać. Zawsze warto pochwalić, że ktoś ma coś nowego, ładnego, zapytaj, gdzie to kupione. Dobrze na początek czymś poczęstować. Czasami zwyczajna paczka paluszków zmienia sytuację, bo wystarczy wyciągnąć paczkę, a zaraz do Ciebie podejdą, Ty częstuj, uśmiechaj się.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10