nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 16.01.2017 16:00

Same problemy

Nie widzę sensu w życiu i każda, najprostsza czynność uświadamia mi, jak beznadziejna jestem. Nie umiem odciąć się od przeszłości. Zapomnieć jak odrzuciła mnie przyjaciółka, chłopak, jak wyśmiewano mnie w gimnazjum. Znalazłam się w bardzo mocnej klasie w liceum - jestem jedną z najgorszych i to również mnie dobija. Ludzie z gimnazjum nadal wytykają mnie palcami. Porozsiewali plotki po nowych znajomych z liceum i teraz nienawidzi mnie jeszcze większa grupa. Często mam ochotę sobie coś zrobić, nie mam siły dłużej na szkołę, naukę, obowiązki i ten świat, całkowicie pozbawiony sensu. 16-latka

Można latami użalać się nad sobą. Kobiety są mistrzyniami takiego podejścia. Tylko, że to nic dobrego nie daje, a złego bardzo, bardzo dużo. Spotkało Cię wiele przykrości, ale na te sytuacje można spojrzeć inaczej. Miałaś przez 6 lat przyjaciółkę. To skarb. Ciesz się, że ją miałaś! Piszą do mnie dziewczyny, które zawsze były same. Ty nie. Mało tego, Ty miałaś chłopaka. Było na to ciut za wcześnie, dlatego się nie udało, bo tak to jest, że pary, które wcześnie zaczynają chodzenie, po prostu muszą się rozstać. Masz złe wspomnienia z gimnazjum. To huknij ręką w stół i powiedz, że koniec, przecież to się już skończyło. Od dzisiaj dobrze o sobie myślisz. A jeśli inni mają odmienne zdanie na Twój temat, to ich problem. Zlekceważ rówieśników, nie myśl o nich. Zacznij od dobrych myśli o sobie. Gdy zaczniesz tego pilnować, to powoli Twoje podejście do samej siebie podziała na innych. Zapewniam Cię, że człowiek może dużo wytrzymać. Gdy byłam w Twoim wieku, to ciągle słuchałam wojennych wspomnień starszych osób w rodzinie i wstyd było użalać się nad sobą, skoro oni tyle przeżyli, a potrafili się śmiać, cieszyć, przebaczać. Tak jest lepiej dla człowieka. Pomyśl o tym. Myśl o innych z życzliwością, choćby im tej życzliwości zabrakło.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione