nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 13.01.2017 16:00

Bez przesady

Tak go zniechęcałam, że przestał pisać wiadomości i odzywać się w szkole. Nie zatęskniłam za jego towarzystwem, wreszcie poczułam ulgę i jakiś wewnętrzny spokój. Dopiero dzisiaj zrozumiałam, jaka byłam egoistyczna i niesprawiedliwa. Poczułam się naprawdę podle i dopiero to sprawiło mi prawdziwą przykrość. Czuję, że jestem mu winna przeprosiny. Boję się, że on może je odebrać jako wyznanie. Chciałabym znów rozmawiać z nim jak z dobrym kolegą. Licealistka

Możesz po prostu powiedzieć /lub napisać/, że przepraszasz za swoje zachowanie. Trochę chcesz się usprawiedliwić tym, że bardzo Cię osaczył i zamęczał, nie potrafiłaś go zachęcić do zwyczajnych koleżeńskich relacji. Teraz przepraszasz za zbyt ostre reakcje, prosisz, byście mogli być zwyczajnymi znajomymi z klasy, którzy swobodnie rozmawiają, a dawne sprawy puszczają w niepamięć. Na końcu dodaj żartobliwie, że prosisz o reset w Waszych relacjach.
Zaryzykuj i zobaczysz, czy przyjmie przeprosiny, czy też zbyt mocno poczuł się zraniony i łatwiej mu całkowicie Cię ignorować niż męczyć się, hamując zauroczenie. Cokolwiek się wydarzy, pamiętaj, że czas leczy rany, Wy dorastacie i koleżeńskie relacje wrócą. Zauważ, że za bardzo myślałaś w tej sprawie o sobie, a nie skupiałaś się na tym, co on mógł czuć.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

j

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione