nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 10.01.2017 16:00

Popularność w szkole

W mojej klasie są dwie dziewczyny o takim samym nazwisku, ale to żadna rodzina. Jedna jest wyższa druga niższa. Jak się mówi ich nazwisko, to każdy przypomina sobie tylko tę niższą. Wyższa jakby nie istniała. Co zrobić, żeby ta wyższa była tak samo rozpoznawana jak ta niska? Niska nie zrobiła nic, aby ja tak podziwiać. Koleżanka

Panuje teraz bardzo głupia moda na popularność. Dawniej wszyscy starali się być skromni, mało zauważalni, a teraz przeciwnie. Podejrzewam, że pewnego dnia moda na popularność zniknie.
Najpierw trzeba się zapytać, czy wyższej dziewczynie ta sytuacja przeszkadza. Bo może wcale nie? A jeśli jej przeszkadza, to musi zacząć więcej się śmiać, odzywać, żartować, odzywać się do wszystkich, brać udział w różnych akcjach. Do tego liczy się dbałość o siebie, o wygląd. Tylko pytanie, czy warto o to tak zabiegać? Przecież każdy człowiek jest tak samo wartościowy- i ten zauważany i ten najskromniejszy i niewidoczny. Pan Bóg widzi nas zupełnie inaczej i jeśli się o tym pamięta, to sytuacje w klasie nie mają znaczenia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..