nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Teresa Sosenko

dodane 03.01.2017 11:06

Jasełka w szkole w Wyżnicy

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W niedzielę 28 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wyżnicy młodzież szkolna przedstawiła Jasełka. Wśród zaproszonych gości, których przywitała i przedstawiła dyrektor Szkoły pani Ewa Głusiec, był też obecny ks. Andrzej z Parafii Św. Józefa w Kraśniku.

Jasełka w wykonaniu uczniów klas od II do VI wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami i przed szkolnymi kolegami. Salę zdobiła piękna dekoracja, którą przygotowała pani Elżbieta Pawlasek. Rozgwieżdżone niebo, baranki i ognisko a z boku mała Betlejemska Szopka. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Misterne Jasełka Bożonarodzeniowe dotyczyły losów Świętej Rodziny, jak również ludzi, którzy się z nią zetknęli. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Jasełka przygotowała i nad wszystkim czuwała pani Bożena Bonecka. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Piotr Płecha. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Po udanym występie dyrektor szkoły pani Ewa

Głusiec pogratulowała aktorom świetnego przedstawienia i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Jasełka w szkole w Wyżnicy   Jasełka w szkole w Wyżnicy   Jasełka w szkole w Wyżnicy  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione