nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Duszpasterze

dodane 05.12.2016 09:48

Kosina

Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

„Ma czternaście lat, Bogu mówi tak” radośnie rozbrzmiewa z ust dzieci uczestniczących w tegorocznych Roratach w parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kosinie. W tym roku po wielu latach Roraty „wróciły” na właściwą godzinę i sprawowane są o godzinie 6 rano. Jak wskazuje dekoracja na załączonym zdjęciu, przeżywamy Adwent, korzystając z materiałów "Małego Gościa Niedzielnego". Każdego dnia w historie związane z jasnogórskim klasztorem i Cudownym Obrazem wsłuchuje się z zainteresowaniem około 60 dzieci i wielu dorosłych. Dzieci odpowiadając na pytania losują figurkę Matki Bożej, którą zabierają na jeden dzień na wspólną rodzinną modlitwę, a także jedno wylosowane dziecko otrzymuje okolicznościową bombkę z napisem „Roraty 2016”. Nasze tegoroczne spotkania są także okazją, by przedstawić Matce Bożej swoje różne troski, czy podziękować za otrzymane łaski poprzez wrzucenie ich do przygotowanej skarbony.
Wierzymy, że dzięki uczestniczeniu w Roratach wspólnota parafialna owocnie przygotuje się na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Jego narodzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione