nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 21.11.2016 14:25

Dwa cytaty, kilka refleksji

„Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.” 1J 5,14-15

Jeśli kochasz to ufasz. To nierozłączne elementy, które pomagają dostrzec Boga w każdej sytuacji. Mamy powierzyć Bogu to, co dla nas ważne? Właściwie dlaczego?
Czasem próbujemy komuś zaufać, mimo to mamy obawy co do tego, czy naprawdę powinniśmy zdradzić nasz sekret, podzielić się wrażeniami, przemyśleniami z drugą osobą itp. Jednak sam Jezus chce byśmy mu bezgranicznie ufali. Czasem trudno uwierzyć, że On wysłucha to, o co prosimy. Jeśli mamy z tym problem, może wystarczy popatrzeć na dziecko, które nic samo nie umie zrobić. Chcąc czy nie, właśnie w rodzicach pokłada nadzieję, bo jest małe i bezbronne...Jezus chce, żebyśmy byli, jak dzieci. Czyli nie zamartwiali się tym, co będzie jutro! Wyznaczamy sobie cel, który chcemy osiągnąć: sukcesy w nauce, wymarzone studia, dobra praca...Nam wydaje się często, że martwienie się jest niezbędne lub gdy będziemy się bać przyszłości to strach będzie mobilizował i tym samym nie zapomnimy o tym, czego chcemy dokonać. To myślenie jest błędne, nie skuteczne na dłuższą metę. Jezus wie lepiej, czego naprawdę nam potrzeba. Chce byśmy właśnie Jemu zaufali, bo droga, którą nas poprowadzi jest bezpieczna. Warto patrzeć w przyszłość z nadzieją. Nadzieją, która nazywa się: zaufanie Bogu.

"Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu a On sam będzie działał."  Ps 37,5

 

Starsze wpisy:

Radość

Droga do nowoczesności

Fotorelacja z ŚDM

Instrukcja wakacyjna

Jak się nie poddawać

Czekoladowe truskawki

Jak to działa?

Czas wolny

Perfekcyjne zdjęcia

12 sposobow na czerpanie sił do życia

Świąteczne ozdoby

Aslan w dzisiejszym świecie

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..