nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

MGN 12/2016

dodane 17.11.2016 10:05

Maryja pokazuje Drogę do Jezusa

Jest w wielu parafiach taki piękny adwentowy zwyczaj, że po Roratach jedno dziecko, którego imię zostało wylosowane, na jeden dzień zabiera do domu figurkę Matki Bożej. Cała rodzina wieczorem, kiedy już każdy wróci do domu, zbiera się przy Maryi i wszyscy razem odmawiają dziesiątkę Różańca, czasem czytają Pismo Święte i śpiewają pieśni adwentowe.

Pamiętam te chwile i te emocje, kiedy jako dziecko chodziłam na Roraty i zaczynało się losowanie… Nigdy nie miałam szczęścia… Zawsze z figurką do domu szedł ktoś inny… Za to teraz przychodzi do mnie Matka Boża Trzykroć Przedziwna – tak nazywa się Jej niewielki wizerunek. Przychodzi do mnie regularnie, 17. dnia każdego miesiąca. Pielgrzymuje po mojej parafii i raz w miesiącu puka do mojego domu. Zostaje na całe dwa dni. Nie, nie jako gość, ale jako domownik. Jest ze mną, kiedy pracuję, kiedy czytam książkę, kiedy słucham muzyki i kiedy idę spać. A kiedy już opowiem Jej wszystko, co wydarzyło się przez ostatnich trzydzieści dni, idzie dalej, do kolejnej rodziny. Podobno co miesiąc w taki sposób Matka Boża odwiedza ok. 5 milionów rodzin w Polsce, Niemczech, Rosji, a nawet w Brazylii.

Za kilka dni rozpocznie się Adwent – piękny czas. Dla mnie bardzo oczekiwany. Ksiądz Rafał powiedział ministrantom, że Adwent to najbardziej maryjny czas w roku. Nie październik, nie maj, ale właśnie Adwent. I rzeczywiście, muszę mu przyznać rację :) Adwentowe Roraty to przecież Msza ku czci Matki Bożej. Biała, duża świeca przyozdobiona niebieską wstążką, zapalana tylko na Mszy roratniej, przypomina o Maryi czekającej na narodzenie swojego Syna Jezusa… Ale nie mogę zdradzać wszystkiego, więcej przeczytacie już w rubryce ks. Rafała na s. 18.

Pięknie się składa, że w tym roku niektórzy z Was będą uczestniczyć w Roratach pod tytułem „W domu Królowej”, bo przez cały Adwent Maryja ze swojego domu na Jasnej Górze będzie Wam wskazywać Drogę, będzie Waszą Przewodniczką na adwentowej drodze do Jezusa.

Pozdrawia Was
Gabi Szulik,

która cieszy się,
że z Królową będzie czekać
na narodzenie Jezusa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..