nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Piotr Sacha

dodane 16.11.2016 10:59

Kadry z naszej kadry

To był rok! Piłkarska reprezentacja Polski przegrała tylko raz. Nie podczas Euro. Nieco wcześniej – z Holandią.

Kadr 1 – plan wykonany

Przygotowania do Euro we Francji szły zgodnie z planem. Wygrane z Serbią i Finlandią, remis z Litwą i… nieoczekiwana porażka 1:2 z Holandią, która odbudowywała się po przegranych eliminacjach. Jak się okazało, więcej porażek w roku 2016 nie było.

Kadr 2 – niewiele brakowało

A jednak przegraliśmy na mistrzostwach Europy z Portugalią. Ten mecz w statystykach liczy się jako remis, ponieważ doszło do dogrywki.

 

Kadr 3 – mocny start

Eliminacje do mistrzostw świata zaczęliśmy mizernym remisem w Kazachstanie. I tu Biało-czerwoni pokazali prawdziwy charakter. Zanim zaczęły odzywać się głosy marudzących, nasi zawodnicy wygrali trzy kolejne mecze, zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

Kadr 4 – w górę!

Nareszcie kapitan reprezentacji strzela, jak w klubie. Osiem goli Roberta Lewandowskiego to dowód na to, że lider kadry zasługuje na wysoką lokatę w plebiscycie na piłkarza roku (wyniki poznamy w styczniu). To w dużej mierze dzięki niemu polska reprezentacja zrobiła krok milowy w rankingu FIFA. Obecnie Polska jest 15 drużyną świata. Jeszcze nigdy w tej drabince nie była tak wysoko.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10