nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 16.11.2016 10:59

Kadry z naszej kadry

To był rok! Piłkarska reprezentacja Polski przegrała tylko raz. Nie podczas Euro. Nieco wcześniej – z Holandią.

Kadr 1 – plan wykonany

Przygotowania do Euro we Francji szły zgodnie z planem. Wygrane z Serbią i Finlandią, remis z Litwą i… nieoczekiwana porażka 1:2 z Holandią, która odbudowywała się po przegranych eliminacjach. Jak się okazało, więcej porażek w roku 2016 nie było.

Kadr 2 – niewiele brakowało

A jednak przegraliśmy na mistrzostwach Europy z Portugalią. Ten mecz w statystykach liczy się jako remis, ponieważ doszło do dogrywki.

 

Kadr 3 – mocny start

Eliminacje do mistrzostw świata zaczęliśmy mizernym remisem w Kazachstanie. I tu Biało-czerwoni pokazali prawdziwy charakter. Zanim zaczęły odzywać się głosy marudzących, nasi zawodnicy wygrali trzy kolejne mecze, zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

Kadr 4 – w górę!

Nareszcie kapitan reprezentacji strzela, jak w klubie. Osiem goli Roberta Lewandowskiego to dowód na to, że lider kadry zasługuje na wysoką lokatę w plebiscycie na piłkarza roku (wyniki poznamy w styczniu). To w dużej mierze dzięki niemu polska reprezentacja zrobiła krok milowy w rankingu FIFA. Obecnie Polska jest 15 drużyną świata. Jeszcze nigdy w tej drabince nie była tak wysoko.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..