nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 29.11.2016 16:00

Świetna na boisku

Bardzo lubię piłkę nożną. Na wychowaniu fizycznym chłopacy mówią, że jestem jednym z najlepszych obrońców. Błagałam mamę, żeby mnie zapisała do szkółki, ale ona chce mnie od tego odciągnąć. Nawet rozmawiała o tym z tatą i to przy mnie! Jak ją przekonać, że piłka jest dla mnie czymś ważnym? Nastolatka

Może poszukaj w Internecie różnych artykułów na temat kobiecej piłki nożnej i powoli, metodą małych kroków przekonuj mamą. A jednocześnie dbaj o kondycję, sama planuj prywatne treningi, byś potem mogła wskoczyć do grupki trenujących. Nie denerwuj się, nie obrażaj, tylko kilka razy dziennie proś i proś. Krótko, bez jęków. Pilnuj nauki, pokazuj, że jesteś odpowiedzialna. Jeśli jednak mama jest stanowczo  przeciwna, to spokojnie dbaj o swój rozwój fizyczny, wyżywaj się na zajęciach w szkole, może jakiś SKS, bo ważna jest ogólna kondycja itd. A w domu ciągle proś, ale spokojnie, pokazuj artykuły, zdjęcia, ale grzecznie, bez pretensji w głosie. Pomyśl też, czy w rodzinie jest ktoś, kogo mama lubi i ceni, kto by się za Tobą wstawił. Podoba mi się, że mama rozmawiała na ten temat przy Tobie. Bo to znaczy, że stawia sprawę jasno. Powinnaś uważnie słuchać jej argumentów i potem przedstawić swoje. Zastanów się więc nad tym, co się mamie w Twoim pomyśle nie podoba, jakie ma obawy i wtedy możesz z nią rozmawiać.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione