nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 28.11.2016 16:00

Marzenie o piesku

Chcę mieć psa, to moje wielkie marzenie. Mama już się prawie zgodziła, ale odezwała się siostra, o wiele starsza, która jest przeciwna, bo ma złe wspomnienia. No ale jej prawie wcale nie ma w domu, a ja czuję się samotna, bo mama pracuje i pracuje. Jak przekonać siostrę? 11-latka

Spisz argumenty i przeczytaj siostrze lub podaj na kartce, prosząc, by się zastanowiła. Oto kilka przykładów, uporządkuj je, opracuj stosownie do Waszej sytuacji. Jestem w domu ciągle sama, pies by towarzyszył, czułabym czyjąś obecność. Potrzebuję przyjaciela, bo mamy i Ciebie długo nie ma, a do psa mogłabym pogadać. Wychodzenie z psem uczy obowiązkowości, to się więc przyda do kształtowania mojego charakteru. Mam kilka koleżanek, które wyjdą z psem, jeśli zachoruję. Obiecuję Ci, że nie będziesz musiała z nim wychodzić. Powiedz, że to Twoje największe marzenie i bardzo prosisz siostrę o zgodę. Jeśli się nie zgodzi, to bądź cierpliwa, powtarzaj to ciągle, powiedz, że to jedyne Twoje marzenie na Mikołaja i na święta.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione