nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 27.11.2016 16:00

Kto lubi krzyki?

Gdy ostatnio dostałam czwórkę moja mama była zła, a przecież czwórka to dobra ocena. Gdy kiedyś dostałam brak zadania, zaczęła krzyczeć. Ja nie lubię krzyku. 11-latka

Życie w rodzinie uczy człowieka odporności na różne stresy w przyszłości. Rozumiem, że nie lubisz krzyku. Chyba nikt nie lubi. A Ty nigdy nie krzyczysz? Zawsze masz sprawiedliwe pretensje do rówieśników? Zgadzam się z Tobą, że czwórka to dobra ocena, tak się przecież nazywa.  Ale Twoja mama może być innego zdania. Zdarza się bardzo często, że rodzice chcą, by ich dzieci miały same piątki. Mama krzyczała i to nie było miłe. Ale mama jest człowiekiem, który przeżywa różne emocje i może czasami nad sobą nie panować, może krzyczeć. Przecież Cię kocha ponad wszystko i chce dla Ciebie samego dobra. Często też rodzice zapewniają dziecku świetne warunki do nauki i wtedy szczególnie się denerwują, jeśli dziecko coś zawala.
O wiele gorzej by było, gdyby mama kompletnie nie interesowała się Twoimi ocenami, Twoją pracowitością. A Twoja mama czuje się za Ciebie odpowiedzialna, dlatego wymaga, dlatego krzyczy, gdy puszczają jej nerwy.
Spróbuj spojrzeć na tę niemiłą sytuację inaczej. Na pewno o wiele częściej jest u Was miło. Gdy dziecko dorasta to dochodzi do nieporozumień. Trzeba się do tego przygotować.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione