nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 03.11.2016 10:13

Wszyscy święci… balują w Bristolu

30 października, już po raz trzeci odbył się Bal Wszystkich Świętych. Jak co roku, przybyły zastępy świętych i błogosławionych, by celebrować swoje święto w blasku chwały Pana.

zobacz galerię

Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej dziecięcej, której przewodniczył Ks.Stanisław, proboszcz tutejszej parafii, pochodzący z diecezji sosnowieckiej, który jak co tydzień zaprosił wszystkie dzieci do ołtarza na wspólna modlitwę Ojcze Nasz. W ramach kazania dzieci wzięły udział w quizie na temat wszystkiego co święte. Gośćmi tego wydarzenia były przedstawicielki Polskiej Macierzy Szkolnej z Londynu, które zostały poproszone o wręczenie dzieciom nagród za najwierniej odwzorowane stroje świętych. Wspaniała uroczystość, po Mszy świętej była kontynuowana na sali parafialnej, gdzie dla dzieci przygotowano pokaz iluzjonisty oraz konkurs jedzenia pączków na sznurku na czas - przygotowanej przez druhów gromady zuchowej. Rodzice mogli przypatrywać się zabawom lub spędzić czas przy kawie i ciastku z kawiarenki.

Wszyscy święci… balują w Bristolu   Z wielka radością dzielimy się wspomnieniami z naszych obchodów Dnia Wszystkich Świętych, który stanowi katolicka odpowiedź na tak szeroko popularyzowane Haloween szczególnie tu w Anglii. Uroczystość ta była też wspaniałym przykładem współpracy Polskiej Parafii, Polskiej Szkoły i Druhów i rodziców. Jako niejako "najdalej wysunięta parafia diecezji sosnowieckiej, poprzez pracującego u nas kapłana ;-) " przesyłamy serdeczne pozdrowienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..