nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

Gabriela Szulik

dodane 10.10.2016 21:26

„Metropolis”

To nie tylko film, to wydarzenie, które łączy kino, operę, elektronikę i rockowe brzmienie.

Znakomici artyści Igor Wadera (18-letni wirtuoz gitary z Goleniowa. Występuje razem z Titusem (Acid Drinkers) w grupie Anti Tank Nun. Nagrał płytę z czołówką amerykańskich i brytyjskich muzyków hard rockowych), Agnieszka Makówka (urodziła się w Łodzi, ukończyła Akademię Muzyczną. Jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Jej głos potrafi skruszyć najtwardszą skałę), Władysław Komendarek (Pochodzi z Sochaczewa. Wirtuoz kosmicznego brzmienia i pionier polskiej elektroniki.)

na zaproszenie Agencji Muzycznej Polskiego Radia wystąpią 10 stycznia 2017 r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Dotychczas miały miejsce tylko trzy koncerty „Metropolis”: premiera podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz Filharmonii Lubelskiej. Niebawem artyści pojawią się w Filharmonii Szczecińskiej.

Prestiżowe, brytyjskie pismo „Sound On Sound” określiło występ trójki artystów jako: „unikalny, wyjątkowy i niezapomniany”. Artyści pieczołowicie przygotowują każdy występ, tak by zgodnie z obietnicą każdy był inny.

„Metropolis” to film przygodowo-historyczno-kryminalny opowiadający uniwersalną historię. Wpisany na listę UNESCO „Pamięć Świata”, która zawiera m.in. dzieła o znaczeniu historycznym i cywilizacyjnym. Mimo wątków ezoterycznych i okultystycznych, Watykan wpisał film na listę czterdziestu pięciu szczególnie ważnych filmów ze względu na jego wyjątkowe walory artystyczne.

Przesłanie filmu Fritza Langa pozostaje aktualne do dziś: „Pomiędzy rozumem a rękami musi być serce.”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione