nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 19.11.2016 16:00

Zła zmiana

Podczas wakacji kolega spędzał z nami sporo czasu, był czarujący, męski, miał dużo tematów do rozmowy i wydawał się taki mądry. Spodobał mi się i ja chyba mu też, ale nie chce się do mnie przyznać, ja to czuję. W szkole całkowicie się zmienił, zaczął przeklinać. Jest leniwy i zachowuje się dziecinnie. Pajacuje, gdy mu zwracam uwagę. Chcę go takiego, jakim był, ale on się robi coraz gorszy. Czasem się zastanawiam czy to nie choroba psychiczna. Jak mam mu pomóc? Gimnazjalistka

Zapewniam Cię, że to nie jest choroba psychiczna, tylko męka dorastania. Owszem, był czarujący w czasie wakacji, ale rok szkolny, otoczenie dużej ilości rówieśników to wielkie wyzwanie. Pewnie uznał, że lepiej odgrywać rolę chłopaka ostrego, wulgarnego. Możliwe, że jesteś w jego sercu, ale on sam sobie z tym nie radzi. Dlatego zwraca na siebie uwagę, zachowując się źle. Tak robią dzieci. Może okaż mu więcej serdeczności, rozmawiaj zwyczajnie, po koleżeńsku i nie zwracaj mu uwagi, tylko mów o sobie, np. źle się czuję, gdy słyszę wulgaryzmy, przykro mi, że jesteś agresywny. Nie krytykuj go, nie mów, co robi źle, tylko mów o tym, co Ty czujesz- przykrość, żal, smutek. Nawet powiedz, że podziwiałaś jego zachowanie w czasie wakacji i nie rozumiesz, skąd ta zmiana.
Ale może trzeba to po prostu przeczekać. Więc zamiast się martwić jego zachowaniem, czasami się śmiej i powiedz krótko: oj, dorośnij.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione