nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.11.2016 16:00

Różne zachowania

Zauroczyłam się koledze z sąsiedniej klasy. Próbowałam do niego pisać, ale odpowiada bardzo krótko, nie podejmuje rozmowy. Jednak mam wrażenie, że on na mnie spogląda uważnie, szczególnie, gdy jest sam. Wtedy nawet powiedział „cześć”, a ja z wrażenia nie odpowiedziałam. Gdy jest z kolegami, nawet na mnie nie spojrzy. Nie rozumiem, dlaczego raz mnie widzi, raz nie. Ja zawsze spuszczam wzrok, bo jestem nieśmiała. Czy to możliwe, że mu się podobam? Gimnazjalistka

Na pewno mu się podobasz, jesteś dla niego ważna. Ale Ty jesteś nieśmiała, a on jest młodziutki, czyli jeszcze nie potrafi coś zrobić z tym, co czuje, co się z nim dzieje. Oboje zachowujecie się dokładnie tak, jak zachowują się mądre osoby w Waszym wieku. Możesz niczego nie zmieniać. Możecie tak krążyć koło siebie przez kilka lat. Gdy on powie znowu cześć, to wyraźniej możesz okazać radość, to jakoś zagadaj, tak po koleżeńsku. Jasno widać, że on raczej nie lubi pisać, więc już tego nie rób. Jeśli zdobędziesz się na odwagę, to nie cofaj wzroku, gdy się mijacie w szkole. Spojrzeniem i uśmiechem można przekazać wiele informacji. On raz spogląda, raz nie, ale to naturalne. Bo chłopcy w tym wieku bardzo się wstydzą ujawniania uczucia. A dla wielu z nich śmiech rówieśników, że jest zakochany, to coś bardzo trudnego. Dlatego pomóż mu, by zagadywać, gdy będzie sam na korytarzu, a gdy będzie z większą grupą kolegów, to spoglądaj dyskretnie. Moim zdaniem jest dobrze, wszystko rozwija się powolutku i niech Was połączą relacje koleżeńsko- przyjacielskie, a iskierka uczucia niech się tli i rozwinie w liceum.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione