nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 30.09.2016 16:00

Za wcześnie?

Bardzo podoba mi się jedna z koleżanek. Marzę o niej i myślę o niej. Nie wiem jednak, czy ma sens wyznanie, bo chyba jesteśmy za młodzi. Szóstoklasista

Wasz wiek jest dobry na pierwsze nieśmiałe próby okazywania zainteresowania, pokazywania uczucia. Czyli spojrzenia, uśmiechy, nieśmiałe rozmowy. Tak powinna rozwijać się specjalna przyjaźń. Piszę "specjalna", bo połączona z zauroczeniem, czyli jakby z iskierkami. W niektórych szkołach czy klasach w Waszym wieku już tworzą się pary i zaczyna się chodzenie. Moim zdaniem to trochę za wcześnie, gdyż bardzo rzadko taka para jest razem dłużej niż kilka miesięcy. Potem są zerwania, nieporozumienia, wstyd itd. Dlatego ważne, by się nie spieszyć, szczególnie z wyznaniami. By nie prosić od razu o chodzenie, tylko pogłębiać przyjaźń. Najlepsze są spotkania w grupie rówieśników. Okazywanie sobie sympatii może trwać nawet pół roku lub dłużej. Ważne, byś nie mówił zdań, których potem będziesz żałował. Czyli można mówić, że dziewczyna jest śliczna, że się podoba, że ją lubisz, że podziwiasz, ale nie mów słowa "kocham", nie obiecuj, że to już na zawsze, bo na to jesteś za młody. Ja polecam w Waszym wieku piękną przyjaźń z nutką zauroczenia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione