nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

ERC/ps

dodane 19.09.2016 09:35

Łazik z Łodzi najlepszy

W Jasionce koło Rzeszowa spotkało się 400 utalentowanych konstruktorów łazików marsjańskich z całego świata. W tych zawodach wygrali Polacy.

III edycja Konkursu Łazików Marsjańskich odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa. Zawody robotów marsjańskich ERC są częścią światowej ligi robotycznej. 

Załogi zaprojektowały i zbudowały łaziki, który podczas zawodów  sprawdziły się w sytuacjach przypominających  prawdziwe badanie Czerwonej planety.

O  zwycięstwo  walczyły 23 drużyny z 7 krajów świata, m.in. Polski, Kanady, Bangladeszu, Australii czy Indii. Zawody wygrała ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej.

Drugie miejsce zajęła drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, a na najniższym stopniu podium znaleźli się kanadyjscy studenci  z ekipy McGill z Montrealu.

Zawody od tego roku są częścią światowej ligi robotycznej, co oznacza, że wszystkie drużyny, startując w poszczególnych zawodach, będą zbierać punkty w Pucharze Rover Challenge. Pod koniec sezonu zostanie wybrany najlepszy zespół robotyczny  na świecie.

Łazik z Łodzi najlepszy   Łaziki rywalizowały w kilku konkurencjach mat. prasowe ERC Łazik z Łodzi najlepszy   W łaziku wszystko musi działać na tip top mat. prasowe ERC

 

« 1 »

TAGI: MARS, ROBOTY, ŁAZIK

oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione