nasze media MGN 07/2024

ERC/ps

dodane 19.09.2016 09:35

Łazik z Łodzi najlepszy

W Jasionce koło Rzeszowa spotkało się 400 utalentowanych konstruktorów łazików marsjańskich z całego świata. W tych zawodach wygrali Polacy.

III edycja Konkursu Łazików Marsjańskich odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa. Zawody robotów marsjańskich ERC są częścią światowej ligi robotycznej. 

Załogi zaprojektowały i zbudowały łaziki, który podczas zawodów  sprawdziły się w sytuacjach przypominających  prawdziwe badanie Czerwonej planety.

O  zwycięstwo  walczyły 23 drużyny z 7 krajów świata, m.in. Polski, Kanady, Bangladeszu, Australii czy Indii. Zawody wygrała ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej.

Drugie miejsce zajęła drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, a na najniższym stopniu podium znaleźli się kanadyjscy studenci  z ekipy McGill z Montrealu.

Zawody od tego roku są częścią światowej ligi robotycznej, co oznacza, że wszystkie drużyny, startując w poszczególnych zawodach, będą zbierać punkty w Pucharze Rover Challenge. Pod koniec sezonu zostanie wybrany najlepszy zespół robotyczny  na świecie.

Łazik z Łodzi najlepszy   Łaziki rywalizowały w kilku konkurencjach mat. prasowe ERC Łazik z Łodzi najlepszy   W łaziku wszystko musi działać na tip top mat. prasowe ERC

 

« 1 »

TAGI: MARS, ROBOTY, ŁAZIK

oceń artykuł Pobieranie..