nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 01.09.2016 19:55

Poznać i polubić

Na początku wakacji cieszyło mnie to, że idę do liceum, że poznam nowe osoby. Gdy dowiedziałam się o spotkaniu jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, byłam zachwycona tym pomysłem, ale nie poszłam, brakowało mi odwagi. Jednak teraz, gdy pomyślę, że mam kogoś poznać, straciłam na to ochotę. Nie mam w sobie już tej wiary, że ktoś mnie polubi, że ja kogoś polubię, że będę w stanie jakoś to okazać. Zawsze mam z tym problem. Już łatwiej mi dać komuś do zrozumienia, że za nim nie przepadam. Przyjaciółka uważa, że się izoluję, robię wrażenie wyniosłej. Chcę się otworzyć na ludzi, być chętna do poznawania ich, ale nie mam pojęcia jak. Licealistka

Pamiętaj, że zarówno na tym spotkaniu jak i potem przez pierwsze tygodnie szkoły sporo osób będzie nakładało maskę luzaków, ludzi otwartych  itd. W październiku, listopadzie wyjdzie prawda, ludzie będą różni, jak to w życiu. Napisałaś, ze straciłaś ochotę na poznanie nowych ludzi. Nie myśl tak, bo to bez sensu. Czy tego chcesz czy nie, poznasz w czwartek nowe osoby i oto kilka przykazań na ten dzień i na kilka kolejnych: - dbasz o lekki, serdeczny uśmiech, taki pełen życzliwości. - aby zdobyć się na taki uśmiech, trzeba mieć głowę pełną dobrych myśli. Obiecaj sobie, że w czwartek o każdej nowej osobie będziesz myślała pozytywnie, nawet jeśli ona będzie wyglądała nieciekawie i będzie się głupio zachowywała. Pamiętaj, że nie tylko Ty jesteś w stresie, tylko stres różnie się uwidacznia. Jedni cwaniakują, zachowują się hałaśliwie itd. A w środku lęk i kompleksy. Oceniaj ludzi pozytywnie w te pierwsze dni! Jeśli nie znasz nikogo, to podejdź do samotnej dziewczyny, przedstaw się i pogadaj chwilę. Tylko nie zamykajcie sie we dwie, podchodź i do innych Ciesz się, że masz przyjaciółkę, która szczerze mówi, co myśli. Nawet jeśli się myli, to przyjmij jej uwagi, bo skoro ona tak odbiera Twoje zachowanie, to co dopiero inni. Polecam lekki uśmiech, pozytywne myśli w głowie. Co kilka chwil wspominaj różne miłe wydarzenia lub osoby, bo wtedy rozluźniają się mięśnie twarzy, wygląd łagodnieje. Dbaj więc o dobre myśli. Przeczytaj, przemyśl ,zastosuj.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione