nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Gabriela Szulik

dodane 01.09.2016 11:52

Wrześniowy Mały Gość

W najnowszym, wrześniowym numerze „Małego Gościa” o dobrym początku, który sprawił, że jesteśmy, kim jesteśmy.

Na koniec wakacji i na początek roku szkolnego dobrym początku. Dla każdego w innym czasie i w innym miejscu, czyli o... chrzcie. Każdy powinien wiedzieć, gdzie i kiedy został ochrzczony. Każdy powinien o tym dniu i miejscu pamiętać. Tak, jak św. Jan Paweł II, który jako papież odwiedzając swoje rodzinne Wadowice, powiedział: „Tu, w tym mieście wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło” (…) „To miasto lat dziecięcych było świadkiem mych pierwszych kroków, pierwszych słów. Miasto mojego dzieciństwa, dom rodzinny, kościół mojego chrztu świętego".

Dlatego trzeba zatrzymać się czasem przy chrzcielnicy (jeśli jest daleko, to przy jakiejkolwiek) i pomodlić się, i podziękować za chrzest, za rodziców, którzy wiarę przekazali. A przede wszystkim podziękować Panu Bogu. Bo zaczynać życie z Nim, to na sto procent DOBRY POCZĄTEK. Bo bez chrztu każdy byłby dziś innym człowiekiem. Bez chrztu Karol Wojtyła nie byłby papieżem Janem Pawłem II. Bez chrztu Polska nie byłaby Polską.

Do wrześniowego numeru „Małego Gościa” dołączona jest gra POCZĄTEK.PL – to historia Polski, która też ma dobry początek. Koniecznie w nią zagrajcie:

http://malygosc.pl/doc/3383674.poczatek-pl

Jak grać, czyli instrukcja i postacie, które możemy spotkać w grze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione