nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 20.09.2016 16:00

Dobra pamięć

Wczoraj do późna myślałam o tym, jak fałszywi są ludzie. Zawiodłam się na koleżankach. Gdy powtórzyłam przyjaciółce, co niej mówiły, to chyba tak wszystko przekręciły, że wyszło przeciwko mnie! A może i ja powinnam się zmienić i upodobnić do niech? Nastolatka

Ludzie często są fałszywi, bo się boją. A Ty jesteś odważna. Potrafisz mówić prawdę, co wcale nie jest powszechne. Nie powinnaś się zmieniać. Najwyżej pomyśl o tym, by czasami prawdą kogoś nie dobijać, nie psuć relacji między ludźmi. Bo bywa prawda, która za bardzo rani. Gdy ktoś rozmawia z bardzo skłóconą parą, to  pogodzenie nie polega wcale na tym, by sobie bez końca mówili prawdę, czyli wymieniali wszystkie krzywdy. Należy budować na tym, co było dobre. Poszukaj nauczania papieża z tegorocznych ŚDM na temat dobrej i złej pamięci. Rozwijaj w sobie tę dobrą. Możliwe, że dziewczyny nakłamały coś na Twój temat. I nie ma sensu tego odkręcać, bo one będą bez końca kręcić. Chodź po szkole uśmiechnięta, staraj się dostrzegać zalety innych. Tajemnicą dobrego samopoczucia powinien być dobry Bóg, który nas nigdy nie zawiedzie. Jeśli będziesz skupiona na aferach tworzonych przez koleżanki, to tego typu problemy nigdy się nie skończą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione