nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 18.09.2016 16:00

Podobne charaktery

Jak się zachować, w sytuacji, gdy ktoś na nas naskakuje, krzyczy, obwinia? Jak być opanowanym, nie pyskować? Przyznam się szczerze, że jestem osobą bardzo nerwową, więc odpłacam się tym samym, pyskuję i dopowiadam swoje. A później żałuję i przepraszam. Ostatnio właśnie w ten sposób pokłóciłam się z mamą. Nastolatka

Cały problem wynika z tego, że obie z mamą macie takie same charaktery. Jeśli wybuchasz i atakujesz rówieśników, to po wybuchu najlepiej śmiech, przeprosiny i podanie ręki. Ale nawet wielki choleryk musi sobie postawić pewne nieprzekraczalne granice, czyli na mamę nie naskakujesz jak na rówieśnika. Mimo wszystko rozum musi zwyciężyć emocje i charakter, trzeba sobie nałożyć "kaganiec" i wyhamować. Naucz się, by w sytuacjach konfliktowych spojrzeć w okno, w niebo, westchnąć do Boga o pomoc i próbować zapanować nad sobą. Może krzyż w pokoju lub w kuchni- spojrzysz i przywołujesz się do porządku i mimo ataku Twojej mamy na Ciebie -  milkniesz. Wiem, że to nie jest łatwe. Wiem, że wybuchy będą się powtarzały, może mniejsze, może nie zawsze, ale wiadomo, jesteśmy grzeszni. Dlatego bardzo ważne, byś potem nie żałowała siebie, tylko szybko mamę przeprosiła. Napisałaś, że zawsze po wybuchu żałujesz i przepraszasz. No i dobrze. Mam nadzieję, że Twoja mama to rozumie. Gdy dorośniesz, gdy wyjedziesz na studia, to konflikty znikną, Chociaż jakaś burza się zdarzy. Spokojnie pracuj nad sobą, ale nie załamuj się tym, że masz taki charakter. Bardzo dużo konfliktów można rozładować humorem, próbuj. Rozmawiaj też o tym problemie ze swoją mamą, pytaj, jak wyglądały jej relacje z rodzicami, gdy była w Twoim wieku.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione