nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 15.09.2016 16:00

Za wysoka?

Mam 159 cm wysokości, większość chłopców jest ode mnie niższa. Nie chcę być wysoka, na szczęście w klasie są dziewczyny jeszcze wyższe ode mnie. Słyszałam, że chłopcy są zazwyczaj niżsi w takim wieku od dziewczyn. Podobno robią się wyżsi dopiero pod koniec gimnazjum. Podoba mi się pewien chłopak, jednak jak wszyscy jest ode mnie niższy. Czy ten problem kiedyś zniknie? 12-latka

Zapewniam Cię, że ten problem zniknie. Jestem wiekową nauczycielką, już na emeryturze i dobrze pamiętam, jak dawniej chłopcy pod koniec 8 klasy nagle wyrastali. A jeśli któryś nie wyrósł, to spotykałam ich w liceum i byli wysocy, o męskich proporcjach i budowie ciała. Sama widzisz, że nie jesteś najwyższa. Nie martw się sobą i nie okazuj chłopakom tego problemu. Bo im jest o wiele ciężej. Chłopcy są bardzo ambitni i pomyśl, jak oni się czują, gdy są niżsi od koleżanek. Dlatego nie mówcie o tym problemie. Oni wyrosną i ogólnie bardzo się zmienią. Dojrzewanie fizyczne u chłopaków przebiega później niż u dziewczyn. A jeśli Ci się chłopak podoba, to dobrze, przecież wzrost nie powinien decydować o tym, z kim się przyjaźnimy, kto zajmuje ważne miejsce w sercu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione