nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 14.09.2016 16:00

Deliktniej z upominaniem

Przyjaciółka często mówi o kimś, że jest głupi, wyraża się o nim z pogardą. Zwróciłam jej uwagę, no i się obraziła. Pogodzenie kosztowało nas do dobrą godzinę milczenia. Dzisiaj znowu sytuacja się powtórzyła. Czy mam nic nie mówić? Przecież nie chcę jej zranić. Wręcz przeciwnie-chcę pomóc. Ale ona traktuje to jako obelgę. Dzisiaj cały wieczór nie odzywałyśmy się do siebie. Nie chcę, żeby było tak dłużej. Gimnazjalistka

Podejrzewam, że obie jesteście dziewczynami o mocnych charakterach, co jest bardzo dobre, ale dlatego właśnie trudne w utrzymaniu dobrych relacji. Sztuka przyjaźni polega między innymi na tym, że akceptujemy drugą osobę z jej wadami i nie próbujemy jej zmieniać. A Ty napisałaś, że chcesz jej pomóc, dlatego zwracasz uwagę. Nie jesteście już dziećmi, pewne wady są trwałe i trzeba przyjąć, że ona taka właśnie jest. Czasami na wesoło możesz jakoś skomentować tę jej wadę, ale nie za każdym razem. No i raczej nie próbuj jej zmieniać. Doceniaj to, co Was łączy, doceniaj jej zalety, a wady czasami po prostu wytrzymaj. A jeśli już zwrócisz jej uwagę,  to raczej na wesoło, żartobliwie. Liczy się ton głosu, gesty, cała tak zwana mowa ciała. Wiem, że to trudne, ale życie w przyjaźni wymaga kompromisów. Oczywiście, czasami trzeba zaprotestować. Lecz mądrzejszy ustępuje, więc wyciągnij rękę i wspominajcie dobre sprawy, a z konfliktów się pośmiejcie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione