nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 12.09.2016 16:00

Zaufać Bogu

Mam problem z zaufaniem Bogu. Niby wiem, że można Go prosić, ale nie wiem, czy zostanę wysłuchana, czy marzenie się spełni, czy Boży plan wobec mnie spodoba mi się? Niepewna

Sporo współczesnych ludzi ma problem z zaufaniem Bogu. A to po prostu modlisz się z całym zaufaniem, ale wiesz, że życzenia mogą się nie spełnić, bo Bóg wie lepiej, co dla nas dobre, a czasami zostawia sprawy ludzkiej wolności. A ludzie tę wolność źle wykorzystują.
Wobec Boga jesteśmy jak malutkie dzieci. Np. dziecko chce ostry nóż, a mama nie daje Więc jest płacz, pretensje, rozpacz, poczucie krzywdy. A rodzic wie, że danie noża źle by się skończyło. Pewna dziewczyna rozpaczliwie modliła się o konkretnego chłopaka. Była oburzona, że ten chłopak ją odrzuca. Okropnie oskarżała Boga, że jej nie wysłuchuje. Nawet niedawno wspominała ten czas w liście do mnie. A potem nagle poznała mądrego, dobrego, odpowiedzialnego chłopaka i zrozumiała, dlaczego tamta modlitwa pozornie nie dała efektu. Piszę pozornie, bo dziewczyna spotkała świetnego chłopaka, ale nie w tym czasie i nie tego, o którym początkowo marzyła.
Powtarzaj jak najczęściej „Jezu, ufam Tobie” i czytaj Ewangelię, tyle tam zapewnień o nieskończonej dobroci Boga i Jego wielkiej miłości do nas. Gdyby wszystkie nasze prośby miały być wysłuchane, to by znaczyło, że Bóg nas nie kocha, zapanowałby totalny chaos.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione