nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 08.09.2016 16:00

Dokoła tyle dobra

Staram się dobrze żyć, ale to nie jest łatwe, gdy wokół tyle zła. Lubię dobre filmy, ale na forach przeczytałam, że nawet Kraina Lodu ma złe przesłanie. A moje małe kuzynki to tak lubią. Jak je ostrzec? Jak siebie chronić? 12-latka

Zamiast tropić zło i bać się go, lepiej otworzyć oczy na dobro, którego jest więcej i jeszcze je pomnażać. Życie to droga, to nieustanna wędrówka w czasie i przestrzeni. Nie można więc nieustannie spędzać jej w jakimś cudownym ogrodzie. Przechodzimy przez różne miejsca. Jeśli na ścieżce natkniesz się na krowi placek, to po prostu przeskakujesz i idziesz dalej, nie skupiasz się na tym. Przez całe życie będziesz się natykała na zło- realne lub wirtualne. Nie trzeba wcale uciekać. Jeśli czasami wdepniesz, to się wyczyścisz/ spowiedź/ ale na ogół idziesz swoją drogą i tyle. Spotkanie ze złem nie jest grzechem. Nie można żyć pod kloszem. Pan Jezus spotykał się z grzesznikami. Tobie może się coś podobać, jakiś film czy ksiązka i wcale nie musi mieć na Ciebie złego wpływu. A oskarżanie Krainy Lodu jest dla mnie wręcz śmieszne. To taki słodki film, oglądałam z wnuczkami wiele razy. Tworzenie atmosfery, że wszędzie czyha na nas zło, jest bardzo niedobre. Zamiast czytać fora, skup się na nauczaniu papieża Franciszka. Bądźcie odważni, nie lękajcie się. Porzućcie kanapy i załóżcie wyczynowe buty. Kanapą może być monitor komputera i wszelkie wpisy, fora, a wyczynowe buty to po prostu działanie. Jesteś perełką Pana Boga. Nic tego nie zmieni, a już z pewnością nie film, bo traktuj je jako dzieło sztuki a nie drogowskaz. Drogowskazem jest Ewangelia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione