nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.09.2016 16:00

Lenistwo- wróg duszy

Jestem leniwa i nic mi się nie chce. Niby mam sporo talentów, zaczynałam rozwijać różne zainteresowania, ale zapał szybko mija, a najchętniej rezygnuję. Jestem zdolna, nie muszę się uczyć, ale nie chce mi się poszerzać wiadomości. Leniuch

Postawiłaś surową diagnozę- że jesteś leniwa i nic Ci się nie chce. Hm, tylko Ty możesz coś z tym zrobić. Ja zwracam uwagę, że lenistwo to jeden z grzechów głównych i to choroba duszy. Sama widzisz, że lenistwo daje Ci tylko i wyłącznie niezadowolenie z samej siebie. Czekam jutro wieczorem na list, że zrobiłaś wielkie porządki wokół siebie, że wyznaczyłaś sobie plan prac porządkowych do końca tygodnia. Bo od tego najlepiej zacząć. Wielkie porządki od okna do drzwi- półka po półce. A skoro lenistwo to choroba duszy, to zaczynasz tę duszę leczyć. Zrób sobie plan dnia na jutro i trzymaj się go. W weekendy nie śpij za długo. Pamiętaj, że człowiek potrzebuje ruchu, więc może rower, szybki spacer, kombinuj. Myślę, że od najprostszych spraw trzeba zacząć. Bo gdy człowiek chce zmienić wszystko, to nie zmieni nic. Papież doradził młodym dwie drogi- pamięć przeszłości, czyli poznawanie historii rodziny, miejscowości, kraju oraz odwagę w tworzeniu teraźniejszości. Więc bądź odważna. Prosił, by młodzi nie stawali się emerytami zanim zaczynają pracować. Radził, by założyć "wyczynowe buty" i ruszyć do działania. Zacznij od porządków, wyjścia z domu, powstania sprzed komputera.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione