nasze media Najnowszy numer MGN 09/2018
dodane 03.08.2016 16:00

Zło dobrem zwyciężyć

W naszej klasie jest chora koleżanka. Z tego powodu ma sporą nadwagę, więc większość jej dokucza, dogaduje, wyśmiewa. Ja i koleżanka rozmawiamy z nią, bo to miła dziewczyna. Jak jej pomóc, bo widać, że jest jej przykro. Koleżanki

Zarażajcie ją pogodą ducha i radością. To nie jest łatwe, ale próbujcie. Machajcie ręką, gdy ktoś głupio gada, ziewajcie, że to nuda. A czasami w cztery oczy powiedzcie coś ostro. Gdy ktoś coś do niej nieodpowiedniego mówi, niech robi zdumioną minę i pyta "mówisz o sobie?". Jeśli jednak sytuacja się nie poprawi na początku roku szkolnego, trzeba iść do wychowawczyni, do szkolnego pedagoga i poprosić o lekcje na temat osób chorych i tolerancji wobec ich wyglądu, a także ogólnie na temat tak skandalicznego zachowania klasy. Ten temat koniecznie powinni też omówić rodzice i to oni muszą swoim dzieciom wyjaśnić, że takie zachowanie jest niedopuszczalne i daje o nich bardzo złe świadectwo. Obojętnie, czy ktoś chory czy zdrowy, nie wolno wyśmiewać wyglądu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  04.08.2016 16:59
  Bardzo mądre. Ostatnie zdanie powinni przeczytać ci, co tak robią. Proponowałabym, żeby powiedzieć to nauczycielowi i poprosić go aby na najbliższym spotkaniu właśnie poprosił rodziców, aby porozmawiali o tym ze swoimi dziećmi.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.09.2018
  łączna liczba komentarzy: 101
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26