nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 25.07.2016 16:00

Na wesoło

Koleżanka zabrała mi przyjaciółkę. Byłyśmy tak zgrane, rozumiałyśmy się, ale pojawiła się nowa dziewczyna, która uważa się za lepszą i przyjaciółka spędza z nią wiele czasu, przejęła jej zachowanie, pogardę dla nas. A ta nowa wciąż się chwali, gdzie to ona nie była, a gdzie teraz wyjedzie, cały czas się przechwala. Wszyscy mają jej dosyć, już o tym mówią, że psuje każde spotkanie, ale nikt nie potrafi jej przerwać. Często nas obraża. Co robić? 11-latka

Ciesz się, że miałaś świetną przyjaciółkę Nie gniewaj się, że uległa manipulacjom nowej. Możliwie, że znowu będziecie razem, ale za jakiś czas. Ważne, byś się nie obrażała. Jeśli nowa uważa się za lepszą, to nie trzeba ani na nią krzyczeć, ani się denerwować, ani niczego jej nie udowadniać. Jeśli ona się chwali, że gdzieś była, to nie komentujcie tego, nie słuchajcie, zmieniajcie temat. Ona o sobie, a każdy z Was o czymś innym. Wy się macie dobrze bawić, a nie słuchać z zazdrością czy onieśmieleniem.  Przemyślcie to, umówcie to z kilkoma koleżankami i bawcie się wesoło. A ja jestem pewna, że po wakacjach one wydorośleją, wymądrzanie się skończy i będziecie zgraną klasą. One nie czują się wcale takie pewne, dlatego walczą. Czują, że nie są lubiane, dlatego tak atakują. Tylko ich nie wyzywajcie, nie róbcie tego co one. Każdy ich atak zamieniajcie w wesołą zabawę i w żarty bez końca.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione