nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Gabriela Szulik/PAP

dodane 14.07.2016 20:34

Menu dla pielgrzymów

„Wasz Kraków, nasze smaki, bo Polska smakuje" – pod takim hasłem zaprezentowano na Campusie Misericordiae w Brzegach organizację wyżywienia i przykładowe menu dla pielgrzymów.

Szacuje się, że pod koniec lipca do Polski na ŚDM przyjedzie ok. 2 mln pielgrzymów ze 185 krajów. Przygotowano dla nich siedemnaście stref gastronomicznych. Siedem w Krakowie i dziesięć w Brzegach. Będą też strefy przygotowane przez restauracje. Korzystać z nich będą mogli nie tylko zarejestrowani pielgrzymi z talonami żywieniowymi, ale też inne osoby płacące polską walutą lub kartą.

W Krakowie strefy gastronomiczne będą działały od wtorku do piątku. W każdej strefie codziennie będzie do wyboru przynajmniej pięć, sześć dań. W namiotach z jedzeniem pielgrzymi w kilku językach przeczytają, co można tam zjeść.

Strefy gastronomiczne na Campus Misericordiae w Brzegach będą czynne od soboty do ostatniego pielgrzyma w niedzielę.

Menu przygotowane tak, aby każdy był zadowolony. Będzie bigos, pierogi, żurek, oscypki, pajdy chleba ze smalcem. Będą dania szybkie, takie jak hot dogi, frytki, zapiekanka czy kiełbasa z grilla. Ale będą też makarony, pizza, sałatki i dania meksykańskie.

Dla pielgrzymów przygotowano specjalną aplikację, która pomoże znaleźć punkty gastronomiczne. Aplikacja będzie zawierała menu, zdjęcia i opisy potraw. Poinformuje też, gdzie są najkrótsze kolejki i czy w danym punkcie można płacić kartą.

Aplikacja będzie dostępna od 18 lipca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione