nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 13.07.2016 17:00

Zgubne skutki przeprowadzki

Rodzice przeprowadzką z uroczego miasteczka do dużego miasta zniszczyli mi życie. Nowe koleżanki gnębiły mnie do końca 6 klasy. Niby się z jedną z nich zaprzyjaźniłam, ale ona i tak często jest wredna i kłamie. Koleżanki niby mnie lubią, ale od początku roku żadna z nich nie zaprosiła mnie na urodziny. Tylko raz się z koleżanką spotkałam po lekcjach. Do tego doszły kompleksy- że gruba, brzydka, za mało ciuchów i do tego brzydkie, przeciwieństwo najpopularniejszej. Nikt się we mnie nigdy nie zakochał Gimnazjalistka

Najważniejsze, byś dobrze o sobie myślała. Absolutnie nie porównuj się do bogatej i popularnej koleżanki. Myśl o sobie i myśl dobrze.  Jesteś niepowtarzalna i jedyna, ukochane Dziecko Boga.

Przez 34 lata pracy w szkole zawsze miałam dziewczyny z nadwagą. Jeśli one siebie akceptowały, to inni też to robili. Bo tak to działa, że jeśli Ty o sobie dobrze myślisz i jesteś z siebie zadowolona, to inni przejmują nieświadomie to spojrzenie i ocenę. Jeśli dziewczyna jest zadowolona ze swojego wyglądu, inni uważają, że jest ładna. Wniosek- wypisz sobie swoje plusy, zalety i ciągle do tego wraca. Od dzisiaj dbaj o paznokcie, o włosy, to świetna zabawa. Naucz się chodzić po sklepach, po przecenach, po sklepach z używaną odzieżą. Pamiętam dziewczynę z liceum, której najbogatsza w klasie powiedziała, że ona jest najlepiej ubrana. Bogata nie wiedziała, że ta dziewczyna ma strasznie mało pieniędzy. Kupowała tylko w promocjach i używane. Ale wszystko miała przemyślane. Powoli się tego ucz. Np. nigdy nie kupuj niczego na początku sezonu. Tylko jak już sezon trwa i wszystko tanieje. Letnie rzeczy pod koniec lata- pod koniec sierpnia jest najtaniej. Pod koniec zimy są najtańsze płaszczyki. O włosy należy dbać. Może idź do fryzjerki i powiedz, by Ci dobrała najlepszą dla Ciebie fryzurę, by coś doradziła. Stań przed lustrem i zrób ponurą, smutną i zbolałą minę. A za chwilkę radosną, pełną entuzjazmu- zobacz, jaka różnica. Nad tym pracuj, by w głowie były radosne myśli, byś zawsze była lekko uśmiechnięta. Uroda tkwi w spojrzeniu. Jeśli są dobre myśli, skupione na czymś dobrym, to pojawia się piękny blask w oczach- przekonasz się. Poczytaj, pomyśl i zapraszam do pracy nad sobą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione