nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Gabriela Szulik

dodane 14.06.2016 14:07

Rabka Festiwal

Od 7-10 lipca na dzieci i całe rodziny czekają twórcy, spotkania autorskie, aktorskie czytania książek, warsztaty, prezentacje i wystawy ilustracji.

Tradycyjnie na początku wakacji do Rabki Zdroju zaproszone są dzieci i całe rodziny. Udział we wszystkich wydarzeniach podczas 3 Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce jest bezpłatny. Ale na warsztaty koniecznie trzeba się zapisać. Można to zrobić od 20 czerwca.

Na dzieci i całe rodziny w dniach od 7 do 10 lipca czekać będzie w Rabce 33 twórców, 25 warsztatów, 11 prezentacji, 5 spotkań autorskich, 4 aktorskie czytania książek i 3 wystawy ilustracji.

Będą twórcy działający na co dzień w Rabce: muzycy, malarze, aktorzy, lalkarze.

W Parku Zdrojowym, w bibliotece w budynku zabytkowego dworca PKP, amfiteatrze, teatrze lalek i w muzeum dzieci spotkają tych, którzy kochają książki i chcą twórczo spędzić wolny czas. W tym roku ze Szwecji przyjedzie jedna z najwybitniejszych współczesnych autorek piszących dla dzieci: Asa Lind, znana z  książek o Piaskowym Wilku. W bibliotece będzie można obejrzeć ilustracje Kęstutisa Kasparaviciusa, litewskiego artysty, którego książki czytają dzieci w 20 krajach na całym świecie. Artysta dwa razy poprowadzi warsztaty i będzie z dziećmi podczas pleneru malarskiego. W Rabce dzieci spotkają też znanych polskich autorów, m.in. Barbarę Gawryluk, Joannę Krzyżanek, Joannę Olech, Elżbietę Pałasz, czy Tomasza Samojlika – twórcę komiksów.

Rabka Festiwal to wydarzenie niepowtarzalne. To wyjątkowa okazja dla osób poszukujących niebanalnego pomysłu na wakacje, które mogą być nie tylko okazją do wypoczynku, ale także do rozwoju własnej kreatywności.

Warsztaty rodzinne prowadzone będą wokół książek, zabawek ludowych, którymi bawiły się wiejskie dzieci i samodzielnie będzie można zrobić swoją gałgankową lalkę, czy inne miękkie zabawki z materiału. W Muzeum Zbójników i Górali odbędą się warsztaty w oparciu o gorczańskie legendy.

Szczegółowy program festiwalu na stronie

www.rabkafestival.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..